Kokie didžiausi pavojai kyla medinei terasai?

Medinė terasa gali būti gražus ir funkcionalus akcentas bet kuriuose namuose. Terasa – patogi erdvė poilsiui ir pramogoms lauke.

Tačiau, kaip ir bet kuri kita išorėje stovinti konstrukcija, medinė terasa gali susidurti su įvairiomis grėsmėmis, kurios, laikui bėgant gali ją pažeisti ir paspartinti nusidėvėjimą. Apžvelkime didžiausius pavojus medinėms terasoms.

Nepalankios oro sąlygos

Oro sąlygos daro didžiulį poveikį medienai.

Saulė, lietus, temperatūros pokyčiai ir vėjas gali sukelti medienos deformaciją, todėl paviršiuje atsiranda įtrūkimų ir įskilimų. Tam, kad oro sąlygos nepakenktų, svarbu pasirinkti ne tik patvarią ir oro sąlygoms atsparią medieną, pavyzdžiui, kedrą arba raudonmedį, tačiau naudoti ir aliejus terasai arba kitas dangas, kurios rūpinasi paviršių apsauga.

Vabzdžiai ir kenkėjai

Vabzdžiai ir kenkėjai gali įsiskverbti į medieną ir laikui bėgant pažeisti jos konstrukciją. Norint apsisaugoti, svarbu palaikyti terasą švarią ir sausą, taip pat apdoroti medieną priemonėmis nuo vabzdžių ir užsandarinti bet kokius plyšius ar angas.

„Eismas“

Pėsčiųjų eismas spartina medžio nusidėvėjimą. Kuo daugiau vaikščiojate paviršiumi, tuo didesnė įbrėžimų, įdaužų ar kitų pažeidimų rizika.

Siekiant išvengti tokios žalos, svarbu intensyvaus judėjimo vietose naudoti kilimėlius ir vengti paviršiumi vilkti sunkius daiktus. Reguliarus valymas ir priežiūra, pavyzdžiui, šlifavimas, taip pat yra naudingi veiksmai.

Pelėsis ir pelėsis

Medinė terasa yra patraukli vieta pelėsiui ir grybeliui. Dėl jų gali pakisti medienos spalva ir pažeidžiama jos struktūrą. Norint išvengti pelėsio ir grybelio augimo, svarbu, kad terasa būtų švari ir sausa, o mediena būtų padengta nuo pelėsio ir grybelio apsaugančiomis priemonėmis.