Be karšto vandens – kaip be oro

Be abejonės, mūsų pavadinimo teiginys skamba šiek tiek netikroviškai, net ironiškai, bet šiuolaikinio žmogaus gyvenimas tikrai sunkiai įsivaizduojamas be karšto vandens. Vieni mūsų gyvename bute, kiti name, dar kiti kotedže, tad ir galimybės gauti karštą vandenį yra šiek tiek skirtingos. Šiame straipsnyje pabandysime nors akies krašteliu prisiliesti prie šios temos, nes, anot, specialistų karšto vandens gavyba yra gana plati tema. 

Karštas vanduo butuose

Gyvenantiems daugiabutyje dėl vandens šildymo boilerių pirkimo, montavimo ir pajungimo gal ir nereikia rūpintis. tačiau jiems iškyla daug kitokių problemų. Viena jų – kompensacijos už karštą vandenį.  Bute registruotam ir gyvenančiam vienam asmeniui, pajamų skirtumo dydis apskaičiuojamas iš vieno asmens gaunamų per mėnesį pajamų atėmus 3 kartus didesnes valstybės remiamas pajamas. Kompensacija skaičiuojama, kai naudingas būsto plotas ne didesnis už įstatyme nurodytus normatyvus. Toliau seka klausimai apie gyvatuko apmokėjimą, kompensacijos gavimą jeigu žmogus turi skolų ir kiti klausimai. 

Karštas vanduo privačių namų gyventojams

Privačių namų gyventojams tenka jau patiems pasirūpinti vandens šildytuvais. Ir  tai tikrai nėra ta blogoji gyvenimo pusė, nes jūs turite  galimybę  pasirinkti tai, kas geriausia. Vienas iš optimaliausių variantų – elektriniai momentiniai vandens šildytuvai. Kokie gi tie šių šildytuvų privalumai? Štai jie:

  • Jie užima išties labai mažai vietos. 
  • Nereikia didelių žinių dėl montavimo ir profesionalus meistro. Su šio šildytuvo pajungimu nesunkiai  susidorosite patys. 
  • Tai puikus kokybės ir kainos santykis.  
  • Jeigu išsirinksite maišytuvo modelį, kuris turi LED ekraną, galėsite matyti vandens temperatūrą. 
  • Taupo laiką, elektros energiją ir vandenį. Vanduo pašildomas vos per kelias sekundes. 

Kombinuoti vandens šildytuvai

Jeigu naudojate centrinį šildymo šaltinį, būtinai iekkokite kombinuoto vandens šildytuv1. Tokie šildytuvai geriausiai tinka gyvenamuose namuose, kur sumontuoti atskiri šildymo katilai. Kombinuoti vandens šildytuvai gali būti naudojami su dujiniais ir granuliniais katilais.Tačiau reikia nepamiršti ir kieto kuro katilų teikiamų galimybių. Su kieto kuro katilais kombinuoti šildytuvai naudojami tuo atveju, kai reikalingas nepertraukiamas karšto vandens tiekimas.  

Žinokite vieną – yra daugybė būdų efektyviai šildyti vandentiekio vandenį.  Na  jų pasirinkimas priklauso nuo individualių pageidavimų ir galimybių.