Koks šviestuvas tinkamiausias laiptams, o kokį pasirinkti svečių kambariui?

Šiandien dienai matome didelį pasirinkimą šviestuvų, dėl to gali atrodyti sunku išsirinkti tinkamą, tačiau žinant pagrindines taisykles tai padaryti taps itin lengva ir smagu. Visi šviestuvai yra reikalingi ir  galite rinktis ir pagal tai, kokiame kambaryje ketinate jį pritaikyti – išskyrėme populiariausius patalpų variantus.

Fojė, salės ir laiptai – jiems apšvietimas turi būti kitoks ir tinkamas

Paprastai salės, fojė ar laiptai yra vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos pamatome įėję į pastatą. Naudokite tai, kad sukurtumėte teisingą pirmąjį įspūdį: jei namas yra klasikinis, pakabinkite liustrą, jei jis modernus ir minimalistinis, naudokite mažą ir išskirtinę lemputę.

Žinoma, viskas priklauso nuo kambario dydžio, žibintai tinka tik dideliems namams, ir net jei jus žavi minimalizmas, mažos lemputės didelėse salėse neatrodo gerai.

Atminkite, kad kartais saugai reikalinga šviesa, todėl būtinai tinkamai apšvieskite laiptus. Tam tinka bet kuris tradicinis sprendimas, tačiau taip pat apsvarstykite galimybę įrengti specialias LED plokštes, skirtas laiptų statybai, tai ne tik garantuoja idealų laiptų apšvietimą, bet ir labai tinka bet kokio stiliaus namams, biurui ar kitokio tipo pastatams.

Koks apšvietimas tiks svečių kambariui?

Naudokite apšvietimą kambariuose, kuriuose svečiai lankosi, kaip galimybę paryškinti tam tikrus kambario akcentus: tekstūras, meno kūrinius, paveikslėlius. Žinoma, jeigu taupote, galima apsieiti ir be to. Svetainės apšvietimas neturėtų būti labai ryškių spalvų. Tam labai tinka sieninės lempos, grindų lempos, įmontuotos lempos ir net ventiliatoriaus lempos. Tokio tipo kambariuose šviesa nėra svarbiausia, tačiau jei dažnai skaitote, žaidžiate žaidimus ar užsiimate kita veikla, kuriai reikia gana daug akių darbo, būtinai užsisakykite lempą.

Jei jus gąsdina didžiulės visų šių dekoratyvinių žibintų sąskaitos už elektrą, taip pat galite užsisakyti energiją taupančių lempučių internetu, o tai ilgainiui sutaupys pinigų. Dabar, kai technologija yra labai pažengusi, nereikia jaudintis.

Kaip apšviesti vietą, kurioje valgote su šeima ir draugais?

Valgomojo zonos centras turėtų būti stalas, todėl jam reikia ryškiausios šviesos. Jei stalas yra apvalus, ant jo galite pakabinti liustrą, o kitų tipų stalai tinka beveik bet kokiam apšvietimui. Svarbiausia, kad stalas būtų tikrai šviesus.

Papildomas šviesos šaltinis gali būti sieninė lempa ar net grindų lempa, tokio tipo apšvietimas ne tik suteiks papildomos šviesos, bet ir suteiks šiek tiek jaukumo ir romantikos. Prisiminkite – virtuvė yra neabejotinai judriausia vieta jūsų namuose ir apšvietimas čia turi būti ryškus, tinkantis ir gaminimui, ir receptų skaitymui. Virtuvei dažniausiai nereikia dekoratyvinio apšvietimo, todėl jį naudokite tik virš tam tikrų objektų, pavyzdžiui, paveikslų ar gėlių.

Apskritai, rekomenduojame tolygų šviesos paskirstymą virtuvėje, todėl verčiau panaudoti kelis įmontuojamus šviestuvus negu vieną didelį pakabinamą šviestuvą. Jeigu pakabinamas šviestuvas jums yra būtinas, pasirūpinkite papildomu apšvietimu naudodami sieninius šviestuvus.