Šilumos siurbliai: atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus

silumos-siurbliai

Kas yra šilumos siurblys?

Tiek šilumos siurbliai oras-oras, tiek oras-vanduo gali pakeisti Jūsų gyvenimą ir padaryti jį kur kas patogesniu. Tai yra ekonomiška ir ekologiška sistema, kuri naudojama žemės sąnaudas perduoda šilumos energiją orui arba padeda pašildyti vandenį. Priklausomai nuo pasirenkamos sistemos – kinta jos dalys, tačiau dažniausiai komponuojamos šios: kompresorius, garintuvas, vožtuvas, šilumokaitis.

Ar įsigyjant šilumos siurblius užtenka elektros energijos, kuri dažniausiai leistina?

Norint įsigyti šilumos siurblius dažniausiai užtenka leistinos elektros energijos. Išimtinais atvejais, kai šilumos siurbliai yra vienintelė namus apšildanti sistema, gali reikėti papildomos elektros energijos. Jos dažniausiai reikia labai šaltomis naktimis, kai būtinas nenutrūkstamas sistemos darbas.

Šilumos siurbliai oras-vanduo ruošia ir karštą vandenį. Kokia maksimali jo temperatūra?

Daugelis baiminasi, kad karšto vandens paruošimas nepatenkins poreikių, kad vanduo nebus toks karštas, kaip tikimasi. Toks požiūris  yra klaidingas, kadangi sistema pasirūpina, kad vanduo įkaistų net iki 55 laipsnių, tad esame tikri, kad tiek – sočiai pakanka asmeninams poreikiams.

Oras-vanduo šilumos sistemai reikalingas vandens šildytuvas. Ar tik tas, kurį naudojau anksčiau?

Dažniausiai prie kieto kuro katilų jungiami vandens šildytuvai netinka tiems, kurie skirti šilumos siurbliams. Ar tai reiškia papildomas investicijas. Deja – taip. Tačiau įvertinkite tai, kad neteks mokėti už karštą vandenį, tad papildomos investicijos gana greitai atsipirks.

Koks yra šilumos siurblio naudingumo koeficientas?

Renkantis Jūsų būstui labiausiai tinkamą šilumos siurblį – naudingumo koeficientas yra pats svarbiausias kriterijus, kurį reikia įvertinti, apgalvoti bei tinkamai pasirinkti. COP( Coefficient of Performance) nurodo, kiek šilumos kWh bus pagaminta naudojant 1 kWh elektros sąnaudą. Suprantama, kad kuo didesnis efektyvumas – tuo geriau.

Ar pavyks pačiam įsirengti šilumos siurblį?

Gana dažnai užduodamas klausimas yra susijęs su šilumos siurblio įsirengimu. Kadangi tokia sistema pristatoma kaip gana paprasta ir jos veikimo principas elementarus, natūralu, kad žmonės galvoja, kad jiems patiems gali pavykti sėkmingai įmontuoti sistemą. Deja, dažniausiai rezultatas būna toli gražu ne toks, kokio tikimasi, kadangi net ir pačios mažiausios klaidos gali susigadinti sistemingą veikim. Todėl siūlytume sistemos sujungimo darbus palikti profesionalams, kurie užtikrins sklandų darbą.