Naujausi ekonominiai rodikliai: augimas ir kritimas

eksportas

Lietuvos verslininkai, ūkininkai – didžiausias šalies „turtas“, kadangi jų mokesčiai sudaro nemažą BVP, kuris ir padeda valstybei tinkamai funkcionuoti. Žinoma, pradėti savą verslą yra ne taip paprasta kaip gali atrodyti. Juk reikia ne tik leidimų, tačiau ir skaičiuoti – per kiek metų veikla atsipirks, taip pat – kokios yra perspektyvos mūsų šalyje bei užsienyje.

Aptarsime pačius svarbiausius ekonominius rodiklius, kurie turėtų Jums padėti apsispręsti dėl veiklos pradžios bei galimybių. jų sekimas – būtinas. Ne tik verslo pradžioje, tačiau ir gyvavimo metu.

Prekių eksportas nukrito 5,9 % procentų, tačiau tokie pokyčiai yra visiškai natūralūs. Vienu metu matyti didesnis kritimas, o kitu atveju – pakilimas. Svarbiausia vertinti – kokios konkrečiai žaliavos kismai yra fiksuojami, taip pat – koks to rezultatas ir tuo pačiu kaip tai „atsiliepia“ ne tik konkrečiam verslui, tačiau taip pat ir valstybei.

Eksportas taip pat kelia ir darbo užmokestį, kurio skaičiai – vis didesni. 2020-ųjų metų liepos mėnesį darbo užmokestis pakilo net 8,5 % ir daugelis ekonomistų prognozuoja kad ji vis dar labiau kils. Eksportuotų prekių kainų indeksas 2020 m. birželio mėn. krito net 6,2 %, o importuotų prekių kainų indeksas 2020 m. birželio mėn.  krito iki 7,1 %. Natūralu, kad šie ekonominiai rodikliai paskatino atidžiau suklusti verslininkus, kurie teikia eksporto paslaugas į kitas šalis. Visgi, tai nereiškia, kad kritimas bus ilgalaikis ir kainų indeksas kaip nors paveiks ekonomiką. Tai lemia labai daug veiksnių.

Žinoma, kad ir kokie ekonominiai rodikliai yra tuo metu, tikėtina, kad eksporto veikla  apsimoka. Tik svarbiausia yra rasti rinką, kur Jūsų prekės yra reikalingos, taip pat – gerus partnerius ir tuo pačiu patikimą logistikos įmonę, kuri galėtų ir rūpinsis pervežimais.

Sekite atnaujinimus ir pats pirmas sužinokite ne tik apie pokyčius, tačiau ir pritaikykite juos savo veikloje. Tikėtina, kad tai Jums padėti tapti sėkmingu verslininku, kuris ne tik daugiau uždirbs, tačiau taip pat ir įtvirtins savo vardą rinkoje.