Kas yra kalimba ir kokios šio instrumento šaknys?

Meditacijoms, tiek mėgėjiškam, tiek profesionaliam muzikavimui šiandien yra naudojami įvairiausi instrumentai iš pačių įvairiausių šalių. Šį kartą šiek tiek plačiau apie muzikinius instrumentus, kilusius iš Afrikos. Konkrečiau tai – kalimbos ir sansulos.

Šiuolaikinėje rinkoje galima rasti paprastenes kalimbas, nei, kad buvo gaminamos senovės Afrikoje. Tai suteikia galimybę išgauti paprastesnius garsus ir nesunkiai kurti melodijas pagal savo nuožiūrą. Užsukite https://www.soundmystery.com/lt/products/category/sansulas-kalimbas-32/   ir įsitikinsite. 

Kuo ypatinga kalimba?

Kalimba yra iš  Afrikos kilęs instrumentas. Paprastai jis yra gaminamas iš kokoso ar medienos. tačiau galima surasti irekstravangiškesnių variantų. Sakykim kalimba, pagaminta iš skardinių ar sudžiūvusio moliūgo. Tai jau tikra ekstravagancija. Pirmam kartui galbūt derėtų pasirinkti klasikinį instrumentą. Beje, jeigu nepasitikite savo patirtimi ir manote, jog grojimas šiuo instrumentu jums bus nepasiekiamas iššūkis, visuomet gali užsukti į renginius, kuriuose grojama tokiais mums neiprastais instrumentais. Puslapyje https://www.gongai.lt/renginiai/ visuomet išsirinksite sau tinkamą renginį.  

Kitas gana svarbus klausimas, kurį užduoda žmonės – kodėl gi vert įsigyti kalimbą, nes tai tikrai ne kelis eurus kainuojantis instrumentas? Šio instrumento žinovai atsako, jog šiandien psichoterapijos užsiėmimus dažnai keičia įvairios meditacijos ir netradicinės terapijos. Jose kalimbos yra nepamainomos. Šių instrumentų muzika yra unikali. Sakoma, kad garsai, kuriuos skleidžia sansulos bei kalimbos padeda žmonėms atsipalaiduoti tiek fizine, tiek dvasine prasme. Dar vienas svarbus aspektas, jog organizuojant kalimbos instrumentų pagalba kuriamų melodijų vakarėlį galima organizuoti nepakartojamą pramogą draugams ar šeimai. Taigi, gal tikrai nepraleiskite tokios neįprasto satrakcijos galimybės. 

Kas yra sansula? 

Ogi ta pati kalimba, tik  pakabinta  ant būgno medžiagos. Dėl būgno medžiagos sansulos garsas yra šiek tiek unikalesnis ir šiek tiek aukštesnis nei įprastos kalimbos. Šiaip sansulų kaina svyruoja nuo šimto iki dviejų šimtų eurų. Bet jūs to neišsigąskite. Mūsų išmanūs prekybininkai gali pasiūlyti gana paprastesnių, bet neprastesnių gaminių vos už trisdešimt eurų. o toliau jau patys spręsite pirkti brangesnį instrumentą ar ne. 

Taigi, raginame nepabijoti pasinerti į meditacijai skirtų instrumentų pasaulį ir galbūt atrasite savo nepakartojamą laisvalaikio praleidimo terpę.