KOKIAIS AKSESUARAIS REIKIA BŪTI APSIRŪPINUS PIRTYJE?

Kad pirtyje galėtumėte jaustis visiškai komfortiškai, joje turi netrūkti pačių įvairiausių aksesuarų, kurie būtini besimaudant. Kadangi pirtis mums siūlo daug įvairių malonumų, tai ir tam garantuoti reikia turėti ir kuo daugiau reikmenų jiems palaikyti. Neįmanoma pirties įsivaizduoti be samčių, kubilų, termometro ir vantų.

Iš ko yra gaminami pirties kubiliukai ir samčiai, kokia jų paskirtis?

Pirties kubiliukai ir samčiai yra reikalingi vandeniui laikyti ir lieti ant savęs bei pirties akmenų. Jais atsivėsiname po didelio įkaitimo, apsipildami šaltu vandeniu, arba atvirkščiai – ant įkaitintų akmenų užpylę tokį pat vandenį pirtyje išgausite daugiau karšto garo ir jame kaitindamiesi vanojamės kvapniomis vantomis. Kubiliukai arba samčiai gali būti pagaminti iš spygliuočių ar lapuočių medžių medienos, esama ir bambukinių. Taip pat naudojami ir aliumininiai bei nerūdijančio plieno šios paskirties indai.

Kokie yra smulkieji, tačiau labai reikalingi pirties reikmenys?

Prie smulkiųjų pirties reikmenų priskiriame pirštines, kepures, skrybėles, prijuostes, vantas, termometrus, rankšluosčių kabyklas. Pirštinės ir galvos apdangalai pirtyje apsaugo mus nuo perkaitimo, galimo nusideginimo karštais paviršiais. Vanotis galima su liepos, ąžuolo, beržo ar eukalipto medžių lapų vantomis. O termometras pirtyje leidžia sekti vidaus temperatūrą ir prireikus ją reguliuoti. Pirties termometrai yra arba klasikinio stiliaus, arba labai originalių, meniškų formų. Tuo tarpu rankšluosčių kabyklos skiriasi kabliukų skaičiumi ir išvaizda.  

Kodėl verta pirtyje turėti specialią prijuostę?

Niekas neabejoja, jog maudantis pirtyje yra būtina pirties prijuostė. Šios prijuostės yra juosiamos ties liemeniu, tam naudojant lipnią juostelę arba gumą. Su pirties prijuostėmis apsijuosus galima kaitintis pirties viduje arba prisidengti nuo galimo staigaus atvėsimo išėjus į priepirtį.

Puiku tai, jog šios prijuostės ne tik pridengia kūną, bet sugeria drėgmę, todėl jas nešiojant labai patogu išėjus į lauką vaikštinėti ar atsisėdus pavėsinėje gurkšnoti žemuogių lapų arba ramunėlių arbatą. Šaunu ir tai, kad prijuosčių audiniai yra tokių pat spalvų, kaip ir pirtyje naudojamų rankšluosčių, todėl jas galima tarpusavyje derinti ir tokiu būdu pagerinti bendrą aplinkos koloritą.