Kokios yra netaisyklingo sąkandžio priežastys ir, kaip tai išspręsti?

Ne paslaptis, kad visi norime turėti sveiką ir gražią šypseną. Tačiau, kai kuriais atvejais tai yra neįmanoma dėl tam tikrų veiksnių. Vienas iš jų yra netaisyklingas sąkandis. Tad aptarkime, kokios yra netaisyklingo sąkandžio priežastys ir, kaip tai galima išspręsti?

Netaisyklingas sąkandis: kokios jo priežastys?

Pirmiausia reikėtų akcentuoti tai, kad netaisyklingas sąkandis gali būti dėl ypač įvairių priežasčių. Viena iš jų yra paveldimumas. Jei vieno iš tėvų sąkandis yra netaisyklingas, labai tikėtina, kad su šia problema susidurs ir atžalos.

Netaisyklinga dantų padėtis yra dar viena priežastis. Jei dantys yra kreivi, pakrypę ar pasisukę, negalėsime džiaugtis taisyklingu ir estetišku sąkandžiu.

Ši problema gali kilti dar ir dėl tam tikrų aplinkos veiksnių. Pavyzdžiui, jei pieniniai dantys iškrito pernelyg anksti, dėlto irgi gali susiformuoti netaisyklingas sąkandis. 

Dėmesį verta atkreipti ir į dantų vainiko formą bei dydį: jeigu jie yra nestandartiniai, tuomet sąkandis taip pat gali būti netaisyklingas. 

Tai, kad teks susidurti su šia problema, gali lemti ir viršutinio bei apatinio žandikaulių neatitikimas. 

Vietos trūkumas dantų lanke (arba tiesiog dantų susigrūdimas), irgi gali turėti įtakos netaisyklingam sąkandžiui.

Kaip tai išspręsti?

Taigi, kaip matyti, sąkandis gali būti netaisyklingas dėl įvairių priežasčių. Tačiau gera žinia ta, kad šią problemą galima išspręsti – dantų tiesinimas yra tinkamiausia procedūra. Specialistai įvertins padėtį bei parinks tinkamiausius dantų tiesinimo sprendimus, o jūs galėsite džiaugtis estetiška šypsena. 

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad jei sąkandis yra netaisyklingas, tai į šią problemą nereikėtų numoti ranka. Viskas todėl, kad turint netaisyklingą sąkandį, maisto kramtymo metu, yra pažeidžiami aplink dantį esantys audiniai, todėl gali atsirasti uždegimas, kuris sukels daug diskomforto. Tačiau ir tai – dar ne viskas: verta atminti, kad bėgant laikui, gali pradėti tirpti ir pats kaulas, o jam nutirpus, atsiranda dantų paslankumas bei didėja tarpai tarp jų. Visa tai lemia tam tikras pasekmes: greitesnį apnašų susikaupimą, dėl kurio gali atsirasti dantų ėduonis. Tad būkite dėmesingi ir laiku priimkite tinkamus sprendimus.