Priežastys, kodėl verta rinktis medžio pjuvenų briketus bei granules namų šildymui

Medžio pjuvenų briketai bei granulės yra gaminamos iš natūralios medienos pjuvenų bei drožlių, nenaudojant jokių cheminių rišiklių ir kitų medžiagų, įskaitant klijus, todėl tiek granulės, tiek briketai yra tituluojami vienu ekologiškiausiu šiuo metu naudojamu biokuru.

Priežastys, kodėl verta rinktis medžio pjuvenų granules namų šildymui

Didžiulė kaitra – tai viena iš priežasčių, dėl kurios namų šildymui verta rinktis būtent medžių pjuvenų granules, padėsiančias patalpas įšildyti ženkliai greičiau. Šis biokuras idealiai tinka visiems granuliniams bei kietojo kuro katilams, turintiems integruotą granulių degiklį, kūrenti.

Efektyvus kūrenimas yra neatsiejamas nuo pasirinkto kuro kokybės bei sausumo. Medžio granulės, kurias rasite, sekdami šią nuorodą: https://www.akmenys.lt/granules-medzio, yra itin kokybiškos, tvirtos bei nebyrančios. Kruopščiai atsijotos medžio pjuvenų granulės pasižymi ir itin aukštais sausumo rodikliais, o tai reiškia, kad jos lengvai įsidega ir puikiai dega. Pažymėtina, kad medžio pjuvenų granulės yra laikomos sausomis, jeigu jų drėgmė nėra didesnė nei 10 proc.

Kūrenant medžio pjuvenų granulėmis, katilus nėra poreikio dažnai valyti, nes granulės pasižymi tikrai mažu, vos 0,3 proc. peleningumu. Peleningumas iš principo parodo, koks pelenų kiekis lieka, sudeginus tam tikrą kiekį granulių, todėl renkantis šį biokurą, šio kriterijaus pamiršti tikrai negalima.

Ekologiškumas, kaip jau buvo minėta, yra dar vienas privalumas, kuriuo pasižymi medžio pjuvenų granulės. Žinoma, degdamos granulės į aplinką išskiria tam tikrą kiekį medžiagų, kurios teoriškai galėtų būti įvardijamos kaip kenksmingos, tačiau tas kiekis yra toks minimalus, kad jokios žalos žmogui bei gamtai nedaro. Be to, atsižvelgiant į tai, kad kokybiškų medžio pjuvenų granulių gamybos procese nėra naudojama jokių cheminių rišamųjų medžiagų, šis šildymo sprendimas yra vertinamas, kaip viena sveikiausių žmogaus sveikatai šildymo alternatyvų.

Tinkamai sandėliuojamos medžio pjuvenų granulės nepraras savo gerųjų savybių net ir laikomos labai ilgą laiką. Norint sandėliuoti medžio pjuvenų granules, būtina žinoti, kad jos „nemėgsta“ drėgmės bei nevėdinamų patalpų – tai pagrindiniai reikalavimai, norit tinkamai sandėliuoti granules.

Priežastys, kodėl verta rinktis medžio pjuvenų briketus namų šildymui

Medžio pjuvenų briketais galima kūrenti praktiškai visus kietojo kuro katilus, židinius bei krosneles – tai vienas iš šio biokuro privalumų. Medžio pjuvenų briketų yra įvairių rūšių. Šiuo metu patys populiariausi yra beržo pjuvenų briketai, pasižymintys didele gausa itin gerai vertinamų savybių.

Degdami medžio pjuvenų briketai nekibirkščiuoja, palaiko tolygią temperatūrą bei išskiria mažą dūmų kiekį. Šis biokuras yra itin kaitrus, todėl ir šilumos išskiria daugiau negu, pavyzdžiui, įprastas šildymui naudojamas biokuras, t. y., malkos.

Mažas peleningumas – tai dar vienas šio biokuro privalumas. Tiesą sakant, šio kuro peleningumas yra vos 0,5 proc., o tai reiškia, kad kūrenant jais ne tik rečiau reikės pakrauti katilus, bet ir itin retai juos valyti. Itin mažas naudojamo kuro peleningumas taip pat sąlygoja ir ženkliai ilgesnį kietojo kuro katilo, židinio arba krosnelės tarnavimo laiką.

Sausose, vėdinamose patalpose sandėliuojami ekologiškieji tik iš medžio pjuvenų be jokių cheminių rišamųjų medžiagų pagaminti briketai gali būti sandėliuojami ne vienerius metus, o jų gerosios savybės nuo to nei kiek nenukenčia.