8 idėjos, ką padovanoti draugui iš svetur

Nesvarbu, kuriame pasaulio krašte tavo draugas ar draugė gyvena, tu jam ar jai gali padovanoti bet ką, tačiau jei stinga originalių idėjų, ką dovanoti – skaityk toliau.

1 – išsiųskite atviruką

Tai taip paprasta, bet taip prasminga ir sentimentalu, jei atvirutė bus užrašyta asmeniškai nuo jūsų.

Jei turite meninę gyslelę, bus dešimt kartų nuostabiau, jei atvirutė bus gaminta jūsų pačių rankomis nuo a iki ž. 

Atvirutės grįžta į madą! Tai netgi gali tapti kieno nors kolekcijos dalimi.

2 – maistas

Dovanos, kurias galima suvalgyti, labai patinka smaližiams! Tačiau labai atidžiai rinkinės maisto produktus, kurie galėtų atlaikyti ilgą kelionę į užsienį. Tokiai skaniai dovanai rinkitės konservuotus produktus, džiovintus, liofilizuotus ir apskritai, ilgo galiojimo negendančius produktus. Specializuotos maisto parduotuvės Lietuvoje tikrai turi ką pasiūlyti užsienyje gyvenantiems draugams.

Tai ne tik skani dovana, tačiau ir gali supažindinti šiek tiek su Lietuvos kulinarine kultūra.

Tačiau kai neįmanoma gabenti maisto į užsienį, kulinarijos knyga ar žurnalas yra antras geriausias pasirinkimas.

3 – prenumeruojama muzika

Savo draugą ar draugę galite įtraukti į savo „Spotify“ šeimos paskyrą kaip dovaną. Tai bus tikrai originali idėja ir puiki staigmena.

Muzika visada yra gera mintis – tai gydo, padeda atsipalaiduoti, nusiraminti ir pan.

O jei žmogus daug keliaujantis, muzikos prenumerata yra nuostabi, nes ji visur keliauja su juo, jei tik turi interneto prieigą. 

4 – nepakartojama patirtis

Pasaulyje yra tiek daug ką pamatyti ir nuveikti!

Padovanoti nepakartojamą patirtį, kuri bus puiki dovana gyvenančiam užsienyje. Juk būtent nauja gyvenimo užsienyje patirtis greičiausiai paskatino persikelti.

Patirtis, pavyzdžiui, degustacinę vakarienę, ekskursiją, rankdarbio pamoką ar aktyvesnę veiklą, tokią kaip skrydis su parasparniu ar šuolis su parašiutu, galite įsigyti internetu. „Google“ tikrai gali padėti surasti puikių veiklų jūsų draugams, gyvenantiems užsienyje.

5 – kažkas vietinio iš jūsų šalies

Vietinės dovanos (dar labiau žinomos kaip suvenyrai) gali būti labai svarbios, nes leidžia pajusti kitą dvasią, kitos šalies kultūrą ir pan. Neveltui keliaujantys žmonės dažnai perka suvenyrus iš šalių, kurias aplanko, kad turėtų sau ir kitiems prisiminimą apie tą šalį.

Galimos idėjos dovanai: sporto komandos daikto, ornamento, žemėlapio ar paveikslėlio, kurį galima įrėminti, arba ką nors, kas paprasčiausiai simbolizuoja, iš kur jie. Šiuo atveju puikiai tiktų kojinės su lietuviška atributika.

6 – padovanokite jūsų bendrų nuotraukų albumą

Visai nesvarbu, ar tai mergina, ar vaikinas, nes jūsų bendrų nuotraukų albumas gali tapti sentimentalia ir labai miela dovana bet kam. Atrinkite nuotraukas, kurios mena bendrus nuotykius, įvykius ar šventes, ir sudėkite į albumą. Šią dovaną paversite dar geresne, jei asmeniškai savo ranka parašysite keletą žodžių po kiekviena nuotrauka. Patikėkite, tai daug vertingiau nei šimtus kainuojantys daiktai.

7 – dovanų kortelės 

Dovanų kortelės gali atrodyti neįtikėtinai, kadangi dovaną norite įteikti žmogui, gyvenančiam už tūkstančių kilometrų, tačiau yra keletas įmonių, kurios teikia tokią paslaugą net svetur, iš esmės visur, kur siekia jų įmonių tinklas. 

Pvz.: „Starbucks“ programos inžinieriai yra genialūs. Tai viena iš patogiausių programų, kuri nepriekaištingai konvertuoja valiutą, nepaisant šalies. Nors „Starbucks“ gali atrodyti kaip eilinė kavos vieta Europoje, ji yra patikima, draugiška, tiekia skanią kavą ir visada turi nemokamą belaidį internetą. Taigi, ar tai dovanų kortelė su JAV valiuta, Didžiosios Britanijos svarais, eurais ir pan., programai tiesiog nesvarbu. Įmonė puikiai supranta emigrantų gyvenimą! 

8 – jauki dovana

Jei draugas ar draugė yra artimas žmogus, padovanokite ką nors jaukaus. Tai gali būti šiltas megztinis ar šalikas. O gal taip visų mėgstamos kojinės! Kojinių parduotuvė tikrai turės ką pasiūlyti iš begalės rūšių ir dizainų. Tai visada gera idėja dovanai bet kuriuo metų laiku!