Skausmas pilvo apačioje: ar tai rimta?

skausmas pilvo apačioje

Bet koks skausmas, kaip taisyklė, neatsiranda be priežasties, o nemalonūs simptomai apatinėje pilvo dalyje yra rimtas signalas, kad reikia kreiptis į gydytoją. Jei pasikliausite tuo, kad viskas praeis savaime, arba gydysite patys remdamiesi liaudies išmintimis – per ilgesnį laiką galite turėti dar sunkesnių sveikatos sutrikimų ir apsunkinti tikrosios negalavimo priežasties radimą gydytojui.

Nuo ko gali skaudėti apatinę pilvo dalį, į ką pirmiausia turėtų atkreipti dėmesį vyrai ir moterys? Dėl patikslinimo kreipėmės į sostinės Homo Sanus klinikos seksologą-dermatovenerologą Mindaugą Buragą.

– Norėčiau atkreipti dėmesį į jausmus, kuriuos žmogus patiria, bet kurių jis tiesiog nemoka įvertinti. Bet koks skausmas dubens srityje: pilvo srityje (žemiau bambos), dešinėje arba kairėje pusėje, juosmeninėje kryžkaulio dalyje, tarpvietėje, vyrams – sėklidėse, moterims – poodinėje dalyje. Skausmas visada turi priežastį, jis negali tiesiog skaudėti be priežasties.
Tai ypač aktualu vyresniems nei 35 metų vyrams: jeigu atsiranda tokių skausmingų pojūčių, vadinasi, organizme vyksta kažkoks uždegiminis procesas. Jis gali būti šlaplėje (šlaplėje) arba šiek tiek giliau užpakaliniame kanale liaukos srityje. Liauka (prostata), būdama filtras, neleidžia infekcijai patekti į šlapimo pūslę. Todėl tarp daugelio savo funkcijų jis atlieka barjerinį vaidmenį: pasigauna infekciją ir pirmasis signalizuoja apie problemą.

Jei jaučiate aštrų skausmą, turėtumėte nedelsdami kreiptis į gydytoją?

– Taip. Tačiau, deja, per pastaruosius 25 metus uždegiminių procesų klinika labai pasikeitė tiek vyrams, tiek moterims. Šiuo metu retai stebime ūminį ligos vystymosi laikotarpį. Dažnu atveju dėl įvairių preparatų vartojimo, nuskausminamųjų, raminamųjų vartojimo, nusilpusio imuniteto, simptomai būna ne tokie aštrūs ir ryškūs, kad žmogus juos pastebėtų ankstyvoje stadijoje.

„Laimingu“ galima vadinti pacientą, kuris, organizme užsikrėtus infekcijai, pajunta pirmuosius signalus – skausmą šlapinimosi metu. O kai nėra aiškaus ženklo šiame periode (ūmus, poūmis), tuomet galite nepastebėti ligos pradžios. Pavyzdžiui, vyrų seksualinio gyvenimo kokybė smarkiai pasikeičia: pablogėja erekcija, jis negali užbaigti lytinio akto, o vieniems jo trukmė trumpėja, kiti pastebi, kad dingsta noras mylėtis. Tačiau dažnas tam randa savų pateisinimų, nuovargis, prasta nuotaika ir kita. Jei laiku neatkreipiate dėmesio į tokius simptomus, nesikreipiate į gydytoją ir nepradedate gydymo, vyrams tai gali būti tiesioginis kelias į impotenciją ir nevaisingumą.

Kaip galima padėti sau be gydytojo įsikišimo?

Suprantu, kad gydymo procesas nėra malonus, kad apsilankymai pas lytinės sveikatos specialistus nėra jaukūs, o norint gauti gydymą poliklinikose dažnai tenka laukti ilgose eilėse. Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad gydymas yra būtinas. Ir nepakanka vieno vizito pas gydytoją, kur gautumėte receptą, išgertumėte kartą paskirtus vaistus ir tuo jūsų problemos išsispręstų visam laikui.
Kartą išgėrus tabletę pablogėjimo toliau nejausite, gal net kuriam laikui pagerės, todėl pacientai dažnai mano, kad pasisekė ir viskas praėjo. Bet po tokio „gydymo“ prasideda antroji ligos stadija, kai ji įgauna lėtinę formą, kurią gydyti daug sunkiau nei ūmią ligą.

Todėl labai rekomenduoju rimčiau atsižvelgti į jaučiamus skausmus, juos pajutus orientuotis ne tiesiog į skausmo numalšinimą, bet į jo priežastį ir ją atradus su specialisto pagalba, kantriai imtis gydymo, kuris turėtų ilgalaikį rezultatą.

Kaip savo pacientams sakau: paciento pastangos ir mano gydymas – tik 50% sėkmės, kita pusė – geras imuninės sistemos darbas. Taigi, žinoma, nuolatos reikia stiprinti ir savo imunitetą, kad organizmas būtų kuo atsparesnis infekcijoms.