Kaip dažnai turėtumėte perkrauti išmanųjį telefoną ar kitą įrenginį?

Buvo laikai, kai dauguma įrenginių ir kompiuterių reikalavo dažno perkrovimo, sklandžiai veiklai užtikrinti, arba tiek sklandžiai, kiek tada buvo įmanoma. Šis perkrovinėjimas tapo kasdienybe to įrenginio savininkui, taip pat natūralu, kaip gebėjimas eiti. Kai kurie šį įprotį išsaugojo iki šiol, nors šiuolaikinės technologijos toli pažengė ir nereikalauja dažno perkrovinėjimo.

Šiandienos išmanieji telefonai, planšetės ir kompiuteriai sukurti ilgam veikimo laikui, be būtinybės perkrauti įrenginį. Modernios operacinės sistemos nenaudojamos pereina į miego režimą. Šis miego režimas yra efektyvus būdas naudoti mažesnį kiekį energijos. Kol įrenginys budėjimo režime laukia naujos komandos, beveik nenaudoja energijos. O modernios operacinės sistemos daug efektyviau tvarkosi su vidine atmintimi. Paprastai tai užtikrinama išjungiant seniausius procesus atmintyje. Seniausių procesų dažniausiai nebeprireikia, tad toks atminties valdymas palaiko normalią įrenginių veiklą, naudojant mažus kiekius energijos. Jeigu anksčiau reikėdavo kompiuterį perkrauti, kad būtų išvaloma ram atmintis, dabar tam nebėra būtinybės.

Nors modernios operacinės sistemos ir išmaniųjų telefonų operainės sistemos yra stabilesnės ir reikalauja retesnio perkrovimo, aplikacijos sukelia daugiausia problemų. Šios aplikacijos veikia nepriklausomai nuo operacinės sistemos, todėl ne visada efektyviai, kaip operacinė sistema. Neefektyviai naudojančios atmintį ar kitaip įrenginį lėtinančios aplikacijos, gali pareikalauti įrenginio perkrovimo. Įrenginių gamintojai dažnai instaliuoja programėles ir savo vartotojo sąsają, kuri nėra tokia stabili, kaip operacinė sistema. Nors tai gali pareikalauti įrenginio perkrovimo, paprastai to neprireikia atlikti dažniau nei 1-2 kartus per savaitę.

Jei įrenginys veikia lėtai arba nereaguoja į komandas, tai gali būti kitos įrenginio problemos ženklas. Taigi, išmanusis telefonas, kurio sklandžiai veiklai užtikrinti reikia perkrovimo, arba telefonas nereaguoja į komandas, gali prireikti atlikti diagnostiką ir/arba remontą. Išmaniųjų telefonų remonto patys vartotojai atlikti negali. Pavyzdžiui, jūsų iPhone 11 Pro Max remontui atlikti reikės profesionalios ekspertizės ir specialios įrangos, ir patirties, kur reikia ieškoti problemos. Tas pats taikoma ir planšetėms bei šiuolaikiniams kompiuteriams. Jei reikalingas dažnas remontas, tai gali būti didesnės problemos priežastis. Pastebėjus neįprastai sulėtėjusią įrenginio veiklą ir reagavimo laiką, kreipkitės į profesionalus.