Kodėl reikia mokytis užsienio kalbų?

Kodėl reikia mokytis užsienio kalbų?

Šiais laikais kalbų mokymasis neatsiejamas nuo šiuolaikinių žmonių. Tobulėjant informacinėms technologijoms, procesas keičiasi labai greitai. Žmonėms nebeužtenka kalbėti angliškai ar rusiškai. Taip pat reikia bendrauti vis daugiau skandinavų kalbų, tokių kaip švedų, suomių, olandų ir net kitomis kalbomis – vokiečių, prancūzų, italų. Daug keliaujant taip pat pravartu žinoti bent keletą sakinių ar mandagumo terminų tos šalies/regiono, į kurį vykstate, kalba.

Šiuolaikiniame globalizuotame pasaulyje gebėjimas bendrauti užsienio kalbomis tampa vis svarbesnis

Mobilumas, bendravimas ir kelionės be kliūčių suartina žmones, todėl pasaulio piliečių poreikis bendrauti ir dirbti keliomis kalbomis nuolat auga. Anglų, ispanų ar norvegų kalbos kursai praturtina pasaulį, didina įsidarbinimo potencialą, ugdo gyvenimo įgūdžius, stiprina tarpkultūrinius ir tarpkultūrinius santykius. Mokydamiesi užsienio kalbų galime geriau suvokti kitą kultūrą, kasdienį tą kalbą vartojančių žmonių gyvenimą. Pasaulyje, kuriame tautos taip glaudžiai susijusios ekonominio bendradarbiavimo santykiais, tenka spręsti politinius klausimus, nustatyti ir laikytis tarptautinės teisės principų. Be tarpkultūrinio suvokimo ir empatijos tarptautiniam bendradarbiavimui, deryboms bei kompromisų paieškai gali kilti sudėtingų, rimtų kliūčių. Ypač tarptautinių kalbų (pavyzdžiui, anglų ar ispanų kalbos) pamokos gali padėti įžvelgti perspektyvas tarptautinėse situacijose, įvykiuose.

Didesnės karjeros galimybės

Anglų, vokiečių, ispanų ir norvegų kalbos kursai labai didina įsidarbinimo ir sėkmingos karjeros galimybes. Šiuolaikinės įmonės, norėdamos konkuruoti pasaulinėje rinkoje, turi išmokti produktyviai dirbti su skirtingų kultūrų žmonėmis. Jiems reikalingi daugiakalbiai darbuotojai, galintys gerai bendrauti ir dirbti įvairiose pasaulio vietose bei daugiakultūrėje aplinkoje. Gerus užsienio kalbų mokėjimus turintys darbuotojai gali lengviau susirasti darbą ir kilti karjeros laiptais įvairiose veiklos srityse. Šie įgūdžiai yra naudingi šiose srityse:

 • Politika, tarptautinė teisė,
 • Kelionė,
 • Lavinimas,
 • Ekonomika,
 • Reklamos,
 • Mokslo skyrius.

Nereikia pamiršti, kad nemaža dalis žmonių dirba užsienyje, o ne savo šalyse

Šiuo atveju prancūzų, anglų, vokiečių, kinų ar ispanų kalbos kursai yra vienas svarbiausių privalumų. Nereikia kalbėti sklandžiai – svarbu mokėti kalbėtis nesijaudinant dėl ​​klaidų. Pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos pramonės konfederacija (CBI) nustatė, kad 74% verslo lyderių labiau mėgsta tiesiog kalbėtis su darbuotojais, o ne su žmonėmis, kurie laisvai kalba. Anot vadovų, tokie darbuotojai „labiau gali išeiti iš aklavietės, pagilinti kultūrinį supratimą ir atverti verslo galimybes patekti į naujas rinkas“. Pasirinktos kalbos, pavyzdžiui, norvegų kalbos pamokos padeda ugdyti ir svarbias asmenines savybes. Vienu metu mokomasi ir naujos kalbos, ir kitokio kultūrinio konteksto suvokimo, kultūrinės įvairovės pripažinimo, tolerancijos. Mokantis kalbų taip pat gerėja gebėjimas prisitaikyti greitai besikeičiančioje aplinkoje, naujose situacijose.

Be to, užsienio kalbų ir kitų kultūrų žinios gali:

 • Stiprinti tarpusavio santykius,
 • Suteikti galimybę pamatyti savo kultūrą ir tradicijas kito žmogaus akimis,
 • Stiprinti savimonę,
 • Prisidėti prie visą gyvenimą trunkančių draugysčių ir partnerysčių užmezgimo.
 • Ispanų kalbos ir kitų kalbų mokėjimas paprastai praplečia galimybes bendrauti su daugiau žmonių ir tapti visaverčiais pasaulinės bendruomenės nariais.

Lietuvos statistika rodo, kad imigruoti pasirenkantys piliečiai darbo aplinkoje susiduria ir su užsienio kalbų poreikiu

Dauguma lietuvių neturi arba labai silpnai moka užsienio kalbų, dirba mažai apmokamus ir nekvalifikuotus darbus, gyvena uždarose bendruomenėse. Išvykstantieji jau moka šios šalies kalbą, lengviau ir greičiau susirasti darbą, kuris dažniausiai priklauso nuo įgytos specialybės. Be to, jie lengviau integruojasi į kitą visuomenę ir nesijaus socialiai atskirti. Todėl kalbų mokėjimas yra raktas į sėkmingesnį asmeninį ir socialinį gyvenimą.