EGR vožtuvo keitimas ir svarba

Šiais laikais gyvenimas be transporto priemonės yra sunkiai įsivaizduojamas. Tačiau, taip pat reikia nepamiršti, kad transporto priemonių tarša yra žalinga gamtai. Kadangi automobiliai sukuria didelę dalį bendros taršos, juose montuojamos įvairios taršą mažinančios sistemos, tarp kurių yra ir EGR sistema.

Taigi, net ir pačios mažiausios smulkmenos lemia tai, kad kasdien naudojama mašina gamtą terštų kuo mažiau. Pavyzdžiui, reikalingas tinkamai veikiantis EGR vožtuvas, kuris yra atsakingas už variklio taršos mažinimą.

O kaip veikia EGR (Engine Gas Recirculation) sistema? Ji sujungia išmetimo ir įsiurbimo kolektorius, todėl dalis panaudotų dujų vėl patenka į įsiurbimo kolektorių kartu su oru, taip užtikrinant didesnį degalų efektyvumą, mažesnę taršą ir netgi mažesnes degalų sąnaudas! Pats EGR vožtuvas yra atsakingas už dujų praleidimą.

Natūralu, kad ilgainiui EGR vožtuvas dėvisi, todėl nebegali tinkamai funkcionuoti – jis nebesidarinėja pilna amplitude arba gali būti visai užstrigęs bet kokioje padėtyje. Gedimai dažnai atsiranda dėl jame besikaupiančių anglies nuosėdų, kurios sutrikdo tinkamą funkcionalumą ir į aplinką patenka didesni kiekiai teršalų. Negana to, dėl sugedusio EGR vožtuvo dažnai užsidega ir check engine lemputė, sumažėja variklio galia.

Tai rodo, kad svarbu ne tik įsigyti būtent jūsų automobiliui tinkamą EGR vožtuvą, kuris atitinka transporto priemonės charakteristiką, bet jį dar svarbu ir laiku pakeisti, kadangi tai ne tik padės sumažinti automobilio skleidžiamą taršą, bet ir suteiks jums visokeriopos naudos.

Nors EGR vožtuvas reikalingas apsaugai nuo gamtos teršimo, reikia suprasti ir tai, kad teršalai kenkia kiekvienam iš mūsų. Tokiu atveju, lėtai, tačiau užtikrintai kenkiame tiek kitų, tiek savo sveikatai. Oksido dujos gali sukelti įvairias kvėpavimo takų ligas – tai turėtų būti dar viena paskata, kodėl EGR sistemą reikėtų palaikyti tvarkingą, o ne ieškoti būdų ją apeiti.

Suprantama, kad neturint žinių apie automobilių sandarą ir sistemų veikimo principą sunku suvokti, kada reikia keisti EGR vožtuvus. Būtent todėl rekomenduojama reguliariai lankytis autoservisuose, kur jūsų automobilį apžiūrės ir problemas diagnozuos specialistai.

Dažniausiai EGR vožtuvų keitimas reikalingas apytiksliai kas 10 metų, tačiau, kiekvienas atvejis yra individualus ir problemos gali būti skirtingos – neskubėkite keisti EGR vožtuvo nepasitarę su specialistu. Kai kuriuose automobiliuose EGR vožtuvo keitimas yra gana paprastas, tačiau kituose modeliuose ne tik reikalingi specialūs įrankiai, bet ir kompiuterinė įranga.

Prieš perkant naują EGR vožtuvą reikėtų įsitikinti, kad jis tiks jūsų automobiliui. Tai galite padaryti keliais būdais – paieškoti ant vožtuvo esančio detalės kodo, pasinaudoti mūsų parduotuvėje esančia dalių paieška pagal automobilį arba susisiekti su mūsų specialistais, kurie padės jums surasti ieškomas dalis. Maloniai kviečiame pasirūpinti dalimis savo automobiliui jau dabar!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *