Ar verta rizikuoti užsiimant lytiniais santykiais be apsaugų?

sex

Lytiniai santykiai yra vos ne kiekvieno suaugusio žmogaus gyvenimo dalis, teikianti tiek fizinį, tiek emocinį pasitenkinimą. Gerai žinomas faktas, kad didesnis malonumas vyrams jaučiamas tuomet, kai apsauginės priemonės nebūna naudojamos sekso metu, taigi vyriškosios lyties atstovai yra linkę žiūrėti į apsaugines priemones atsainiau. O ir pačios moterys ne visuomet pasiryžusios kontraceptinių tablečių vartojimui. Taigi dažnais atvejais seksu užsiimama be jokios apsaugos. Bet ar verta rizikuoti dėl momentarinio malonumo? 

Vyrų pastabos dėl apsaugos

Galima drąsiai teigti, kad jeigu paklaustumėte atsitiktinio vyriškio ar jam labiau patinka seksas su apsauga, ar be, vos ne kiekvienas atsakytų, kad daugiau malonumo jaučiama be jokių apsaugų. Visa tai kuo pukiausiai suprantama, tačiau siekis patirti didesnį pasitenkinimą gali pasibaigti ne itin smagiomis, netikėtomis žiniomis kitą mėnesį. Juolab, jeigu jūsų partneris yra vienos nakties nuotykis, kurį sutikote klube arba susibėgote vienkartiniam nuotykiai susipažinę per kokį nors portalą, kur talpinami sekso skelbimai.

Vienas nepasisekęs kartas gali tapti ilgalaike problema, tiek dėl netikėto nėštumo, tiek dėl lytiniu būdu plintančių ligų. Prezervatyvo dėvėjimas sekso metu gali jus ne tik apsaugoti nuo netikėtumų, tačiau gali atnešti ir kitų privalumų;

  • Ilgesnė lytinio kontakto trukmė
  • Egzistuoja tam tikri prezervatyvai su gumbeliais, grioveliais, kurie suintensyvina jūsų partnerio pojūčius sekso metu
  • Prezervatyvai neturi jokių šalutinių poveikių (jeigu asmuo neturi alergijos)
  • Prezervatyvai su skoniu ar aromatu gali paįvairinti jūsų lytinį gyvenimą

Moterų pastabos dėl apsaugos

Žvelgiant iš moterų pusės dėl kontracepcijos sekso metu, moteris turi šiek tiek daugiau pasirinkimų negu vyras. Tačiau, merginoms dėja tenka ir didesnė našta, jeigu lytinių santykių metu įvyksta kažkas neplanuoto. Juk joms tenka išnešioti vaikus, juos auginti ir jais rūpintis, tuo labiau, jeigu nėštumas įvyko po vienkartinio nuotykio. Dėl šių priežasčių moterys yra labiau linkusios saugotis sekso metu negu vyrai, tačiau pasitaiko ir išimčių.

Natūralu, kad apėmus jausmams dažnai atsisakome blaivaus mąstymo ir atsainiai žiūrime į kontracepciją. Neretai pasitaiko ir atvejų, kai merginos nori suteikti kuo daugiau malonumo savo antrajai pusei, atsisakant naudoti apsaugą sekso metu. Vienintelis atvejis kada tai turėtų būti toleruojama, yra jeigu mergina atsakingai vartoja kontraceptines tabletes arba planuojamas šeimos pagausėjimas. Bet taipogi vėl, kalbama apie nėštumo prevenciją, o ne lytinių ligų, ką gali užtikrinti tik prezervatyvų naudojimas. Tačiau kontraceptinės tabletės vien be nėštumo prevencijos turi ir kitų privalumų:

  • Dažna moteris kenčia nuo skausmingų spazmų mėnesinių metu, kontraceptinės tabletės gali šiuos skausmus palengvinti
  • Galimai padeda kovoti prieš veido aknę
  • Gali sumažinti kiaušidžių cistų susidarymo galimybę

Taigi atsižvelgus į visą riziką, kurią gali sukelti neatsargūs lytiniai santykiai, galime teigti, kad dėl trumpalaikio malonumo neverta rizikuoti, nei neplanuota tėvyste ar motinyste, nei sveikata. Seksas ne kazino, nieko nelaimėsite rizikuodami, atvirkščiai- rizikuojate pralaimėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *