Harmoningas kraštovaizdžio tvarkymas: kokių principų svarbu laikytis?

Labai dažnai galima išgirsti sakant, kad kokybišku, džiaugsmingu ir ilgu gyvenimu gali mėgautis tik tas žmogus, kuris sugeba gyventi harmonijoje su savimi, gamta bei kitais žmonėmis. Ir tai – tikrų tikriausia tiesa, tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad harmonijos yra labai svarbu siekti ir vykdant kitus procesus, pavyzdžiui, tvarkant kraštovaizdį. Tad, kaip iš tiesų atrodo harmoningas kraštovaizdžio tvarkymas ir kokių principų svarbu laikytis?

Dėmesys augalų kaimynystei

Siekiant užtikrinti harmoningą kraštovaizdžio tvarkymą, reikėtų ypatingą dėmesį teikti augalų kaimynystei. Ką tai reiškia? Viskas labai paprasta – tiesiog atminkite, kad augalai, kaip ir žmonės, geriausiai jaučiasi tuomet, kai juos supa tinkama aplinka. Jei tik pasidomėsite, pamatysite, kad egzistuoja dešimtys derinių, kuomet du augalai tiesiog negali būti sodinami vienas šalia kito, nes jie tiesiog kenkia vienas kitam, stabdo augimo procesą. Tačiau galimas ir atvirkštinis variantas – būtų galima išvardinti ir dešimtis tinkamų bei sėkmingų derinių, kai augalai, augdami vienas šalia kito, puoselėja ir apdeda vienas kitam, t.y., skatina augimą, atbaido kenkėjus ir t.t. Tad siekdami harmoningo kraštovaizdžio tvarkymo, rinkitės tik tinkamus augalų derinius, t.y., vienas šalia kito sodinkite tokius augalus, kurie skatina vienas kito augimą, žydėjimą, apsaugo nuo ligų bei kenkėjų.

Koks vaizdas bus po dešimtmečio, keliolikos metų?

Formuojant kraštovaizdį, reikėtų pagalvoti ir apie ateitį, t.y., vizualizuokite ir identifikuokite, kaip šiandien priimti sprendimai įtakos bendrą vaizdą po dešimties ar keliolikos metų. Ar augalai neužstos vienas kitam saulės šviesos? Ar daug dėmesio, laiko bei energijos turėsite skirti aplinkos priežiūrai? Ar daug investicijų tam reikės? Ar ši aplinka vis dar atrodys dekoratyviai ir bus saugi jos gyventojams bei aplinkiniams? Modeliuokite situaciją, atsižvelgdami į ateitį bei priimkite palankiausius sprendimus.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad harmoningas kraštovaizdžio tvarkymas apima iš tiesų labai daug įvairių aspektų, tad, jei tik turite galimybę, vertėtų pasikonsultuoti ir su profesionaliais. Jie patars, kokias priemones bei būdus pasitelkti, kad pavyktų įgyvendinti savo viziją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *