Dantų balinimas – kas tai ir kaip atlikti namų sąlygomis?

dantų balinimas

Šiuolaikinėje visuomenėje dantų estetinė priežiūra yra išties populiari. Tad dantų balinimas yra neatsiejama gražios šypsenos dalis. Taip pat tai – greičiausias ir paprasčiausias būdas išlaikyti baltus dantis.

Dantų balinimas profesionalo kėdeje atliekamas naudojant specialią balinimo medžiagą, kuri balinimui naudojama jau daugybė metų. Balinimo metu naudojama speciali balinimo medžiaga, kuri veikiama šaltos mėlynos (LED) šviesos spindulio, aktyvuoja dantyje esantį deguonį, kuri išvalo ne tik danties paviršių, bet ir šlakus iš vidinės danties struktūros, susikaupusius nuo dažančio maisto, gėrimų ar antibiotikų vartojimo.

Tiesa, ne kiekvienas nori lankytis pas odontologą. Taip pat ir profesionalaus balinimo kaina kartais gali atbaidyti. Todėl tokiems žmonėms siūlome išbandyti dantų balinimą namuose. Pateikiame keletą receptų, kurie padės išlaikyti baltus dantis namų sąlygomis.

Dantų balinimas su soda

Vienas populiariausių balinimo namuose būdų yra pasitelkiant į pagalbą sodą. Jums reikės: dantų pastos, vandenilio peroksido (3 proc.) ir valgomosios sodos. Šaukštelį sodos reikia sumaišyti su šaukšteliu peroksido, dukart išspausti dantų pastos. Viską sumaišykite indelyje, jog masės konsistencija primintų dantų pastos. Tuomet su šia mase išsivalykite dantis ir tai kartokite du kartus per dieną, dvi savaites. Rezultatas bus nepriekaištingas!

Dantų balinimas su anglimi

Įvairiuose prekybos centruose galima įsigyti specialių anglies miltelių, kuriais galima valytis dantis kelis kartus per savaitę. Tiesa, padauginti nevalia, nes galite rimtai pažeisti dantų emalį. Tokiu atveju labai sujautrėtų Jūsų dantys.

Kiek laiko išsilaiko balinimas?

Dantų balinimas, atliktas odontologo kabinete, išlieka apie metus laiko. Tuo tarpu jei balinote dantis namuose, rezultatas labai priklauso nuo Jūsų dantų struktūros. Laikotarpis gali skirtis nuo mėnesio iki pusės metų. Svarbiausia taisyklė tiek po vieno, tiek po kito balinimo – nevalgyti bei negerti dažančių produktų, nerūkyti! Tuomet dantys bus balti maksimalų laikotarpį.

Kodėl verta rinktis balinimą odontologo kabinete?

  • Greitas rezultatas;
  • Rezultatas išlieka ilgesnį laikotarpį;
  • Mažesnis dantų ir dantenų jautrumas.

Jau nuo neatmenamų laikų žmonės norėjo gražiai atrodyti. Dantų balinimo procedūra šiuo metu yra populiariausia paslauga odontologų tarpe tarp 25-35 metų amžiaus pacientų. Tiesa, pagrinde dantis balinasi moterys, o vyresnio amžiaus procedūrą atlieka ypač retai. Šiais laikais gražūs dantys suteikia pasitikėjimo savimi, jaunatviškumo ir yra kaip vizitinė kortelė. Tad balti dantys – kelias į sėkmę!