Sieninių šviestuvų tipai: ieškome tinkamiausio

Geriausios apšvietimo sistemos pasirinkimas – rimtas darbas, kuris reikalauja ne tik smulkmenų vertinimo, tačiau taip pat ir savo poreikių analizės. Paprasčiausiai kai kuriems svarbiausia, kad pasirenkami sieniniai šviestuvai būtų kuo dekoratyvesni, atrodytų puikiai, tuo tarpu kiti renkasi paprastesnius, tačiau tokie, kurie yra labai patvarūs, tad metų eigoje visiškai nekeis savo funkcionalumo.

Sieniniai šviestuvai detaliau klasifikuojami pagal konkretų tipą. Aptarsime dažniausius ir galbūt tai padės Jūsų paieškas padaryti kur kas paprastesnėmis.

·         Bendrasis apšvietimas

Sieniniai šviestuvai bendrajam apšvietimui naudojami labai retai. Nebent tokiais atvejais, kai patalpa yra gana mažai, taip pat, derinami keli vienas greta kiti keli šviestuvai, kurie padeda išgauti ne tik skoningai atrodančią aplinką, tačiau ir tokią, kuri – puikiai apšviesta. Geriausia montuoti vieną greta kito per 1,5 metrus, tačiau kiekvienas atvejis vertinamas individualiai, tad žiūrėkite būtent Jums labiausiai tinkamo projekto.

·         Žvakidžių tipo šviestuvas

Klasikinio stiliaus interjere labai mėgstamas pasirinkimas yra žvakidžių tipo šviestuvai, kurie dažniausiai patalpai suteikia labai daug unikalumo, jie atrodo klasiškai, galiausiai, akis traukia elegancija.

Visgi, nereikia įsivaizduoti metalinių šviestuvų. Šiuo metu kuriami ypač jaukūs, manevringi, kurie papuoš net ir modernizmu kvepiančias sienas. Žinoma, skoningai atrodys tik keli greta vienas kito sumontuoti šviestuvai, kurie gali būti svarbiausias patalpos akcentas. Labiausiai tinka miegamojo patalpoje, taip pat – koridoriuje.

·         Toršerų tipo šviestuvai

Iki šiol priima manyti, kad toršero tipo šviestuvai dažniausiai yra pastatomi. Visgi, tai nėra vienintelis pasirinkimas. Jie gali būti montuojami ir prie sienos. Tuomet, žinoma, nėra mobilūs. Tačiau dažniausiai užima ir mažiau vietos, tad tai puikus pasirinkimas mažos kvadratūros būstuose. Šviesa sklinda į viršų, tad tai labiau dekoratyvinis apšvietimas, kuris skirtas tam tikros zonos akcentavimui.

·         Žibintų tipų šviestuvas

Taip pat dėmesio verti ir žibintų tipų šviestuvai, kurie naudojami lauke. Žinoma, ne tik dėl estetikos, tačiau taip pat saugumo. Lauko erdvei būtinai rinkitės būtent tam skirtus šviestuvus, kadangi jie yra atsparūs neigiamiam aplinkos poveikiui, tad net ir drėgmė bei lietus – nebus žalingas.
Nors norisi komponuoti stilingus šviestuvus, tačiau nepamirškite susipažinti su daugiau charakteristikų. Stilius, pakabinimo  vieta – neturėtų būti vieninteliai vertinimo kriterijai.